Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Liliowiec 'Daring Deception'
Liliowiec 'Daring Deception'
Nazwa łac: Hemerocallis
Odmiana 'Daring Deception' ma łososiowo-różowe kwiaty z bordowym środkiem i dużymi płatkami z falbanką, powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | łososiowo-różowe z bordowym środkiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Turzyca palmowa 'Little Midge'
Turzyca palmowa'Little Midge'
Nazwa łac. Carex muskingumensis
Miniaturowa odmiana turzycy muskegońskiej nazywanej palmową ze względu na kształt i ułożenie liści przypominających liście palmy.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Liście: | jasnozielone, przewieszające się |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec cytrynowy
Liliowiec cytrynowy
Nazwa łac. Hemerocallis citrina
Liliowiec cytrynowy dorastający do 100 cm wys. kwitnie bardzo obficie, na jednym pędzie rozwija do 60 żółtych kwiatów. Jest łatwy w uprawie, niewybredny co do gleby, odporny na niskie temperatury. Kwiaty są jadalne i pachnące.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | cytrynowożółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Kwanso'
Liliowiec 'Kwanso'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Kwanso'
Odmiana 'Kwanso' to liliowiec o pełnych, jaskrawopomarańczowych, ognistych kwiatach, których średnica wynosi około 12 cm. Jest wysoki, bardzo okazale prezentuje się na rabacie. Szerokie, zielone liście łukowato zwieszają się ku ziemi.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, pełne z falbanką, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Proso rózgowate
Proso rózgowate
Nazwa łac. Panicum virgatum
Kwiatostany tworzą gęstą mgiełkę, nadają się do suchych bukietów, liście początkowo jaskrawozielone z czasem przebarwiają się na kolor złoty.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | jasnozielone→złote |
| Kwiaty: | purpurowozielone VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Rozchodnik okazały 'Brillant'
Nazwa łac. Sedum spectabile
Powinien znaleźć się w każdym ogrodzie; grube, mięsiste liście wychodzą z ziemi już wiosną, od połowy lata baldachowate kwiatostany zmieniają barwę by w końcu w październiku rozwinąć się w pięknym purpurowym kolorze. Ozdobny przez cały rok, także zimą, kiedy kwiatostany są zaschnięte. Doskonale spisuje się na trudnych miejscach, może rosnąć na piasku, na suchym podłożu.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | różowo-purpurowe, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Matrioushka'
Liliowiec 'Matrioushka'
Nazwa łac. Hemerocallis
Płatki różowe z białym żebrem po środku, brzegi delikatnie pofałdowane. Kwiaty nieduże (ok. 10cm średnicy), ale bardzo liczne – należy do grupy „500” co oznacza, że trzyletnia kępa w ciągu sezonu powinna wydawać 500 kwiatów.
| Wysokość: | 60 cm |
| Kwiaty: | różowe z zielonożółtą gardzielą, falbanka, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Anafalis perłowy
Nazwa łacińska: Anaphalis margaritacea
Cała roślina tworzy jasną, atrakcyjną plamę dzięki liściom okrytym gęstym, białym filcem i białym kocankowatym kwiatom. Dzięki temu stanowi bardzo ładny, srebrzysty akcent na rabacie, ładnie kontrastując z zielenią bodziszków czy innych kwitnących w intensywnych kolorach bylin. Jest doskonały do dekoracji wnętrz, gdyż nadaje się na suche bukiety.
Zaliczamy go do bylin nadających się na trudne miejsca; może rosnąć na piaszczystej, nieurodzajnej ziemi, wytrzymuje suszę i silne słońce. Świetnie zadarnia suche miejsca, gdzie inne rośliny mają spore problemy. Nie wymaga prawie żadnej pielęgnacji, szybko się rozrasta.
Po przekwitnięciu ścinamy kwiaty i częściowo liście i w ten sposób uzyskujemy srebrzystobiały dywan.
Wysokość: 30-40 cm,
Stanowisko: słoneczne, na suchą, piaszczystą glebę
Kwiaty: białe, VII-IX
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Rotsilber'
Miskant chiński 'Rotsilber'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Rotsilber' to bardzo atrakcyjna odmiana, której wyprostowane, osadzone wysoko ponad liśćmi, czerwono-miedziane kwiatostany wnoszą mocny akcent kolorystyczny na jesienne rabaty; z czasem nabierają srebrzystych tonów.
Liście miskanta 'Rotsilber' przebarwiają się na złoto i bordowo.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią złoto-bordowe |
| Kwiaty: | miedziane, potem srebrzyste wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru