Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Liliowiec 'Kwanso'
Liliowiec 'Kwanso'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Kwanso'
Odmiana 'Kwanso' to liliowiec o pełnych, jaskrawopomarańczowych, ognistych kwiatach, których średnica wynosi około 12 cm. Jest wysoki, bardzo okazale prezentuje się na rabacie. Szerokie, zielone liście łukowato zwieszają się ku ziemi.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | pomarańczowe, pełne z falbanką, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Longfields Tropica'
Liliowiec ‘Longfields Tropica’
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec ‘Longfields Tropica’ wyróżnia się dużymi, ognistymi kwiatami o pomarańczowo-czerwonych płatkach. Końce płatków są wywinięte na zewnątrz, a przez ich środek biegnie kremowy pasek. Gardziel jest żółtawo-zielonkawa. Zaletą tej odmiany jest to, że kwitnie później niż większość liliowców, co można wykorzystać i przedłużyć sezon na kolorowej rabacie z liliowcami.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | czerwonopomarańczowe z kremowym paskiem, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Matrioushka'
Liliowiec 'Matrioushka'
Nazwa łac. Hemerocallis
Płatki różowe z białym żebrem po środku, brzegi delikatnie pofałdowane. Kwiaty nieduże (ok. 10cm średnicy), ale bardzo liczne – należy do grupy „500” co oznacza, że trzyletnia kępa w ciągu sezonu powinna wydawać 500 kwiatów.
| Wysokość: | 60 cm |
| Kwiaty: | różowe z zielonożółtą gardzielą, falbanka, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Ruby Stella'
Liliowiec 'Ruby Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec o czerwonych kwiatach z żółtym gardłem. Należy do grupy liliowców „Stella″: jest nieduży, powtarza kwitnienie, w sezonie wydaje około 400 kwiatów średnicy około 9 cm. Pachnący.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | czerwone z zielonożółtym gardłem, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Liliowiec 'Siloam Baby Talk'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Baby Talk' to niziutka miniatura, dorasta do 35 cm wysokości. Kwiaty tej odmiany są kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem.
| Wysokość: | 35 cm |
| Kwiaty: | kremowo-żółte z jasnobrązowym okiem, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Siloam Ribbon Candy' to piękna, niezawodna odmiana, o kwiatach w trzech odcieniach różu: ciemne oko, jaśniejsze płatki zewnętrzne i nieco ciemniejsze spodnie, wszystkie otoczone falbanką. Uroczy.
| Wysokość: | 55 cm |
| Kwiaty: | w odcieniach różu, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Spacecoast Freaky Tiki'
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Spacecoast Freacky Tiki' oryginalna, niewysoka odmiana o cynamonowych nakrapianych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
| Wysokość: | 40cm |
| Kwiaty: | cynamonowe, nakrapiane, V-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec 'Stella D'Oro'
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') - Złote Piękno na Długi Czas
Liliowiec 'Stella d'Oro' (Hemerocallis 'Stella d'Oro') to niezwykle popularna i wszechstronna roślina, która swoim długim okresem kwitnienia i złotymi kwiatami wprowadza do ogrodu mnóstwo koloru i radości. Idealna na rabaty, obwódki oraz do pojemników. Niekłopotliwa, niezawodna, stosowana nawet w zieleni miejskiej. Idealna dla osób, które nie maja czasu. Dzięki niewielkim rozmiarom, znajdziesz dla niej miejsce nawet w małym ogrodzie.
Charakterystyka:
- Nazwa botaniczna: Hemerocallis 'Stella d'Oro'
- Wysokość: Osiąga do 30-40 cm
- Liście: Zielone, długie, wąskie, tworzące zwarte kępy
- Kwiaty: Złoto-żółte, lejkowate, o średnicy około 6-7 cm, kwitnące od czerwca do września
- Stanowisko: Preferuje miejsca słoneczne, ale toleruje także półcień
- Gleba: Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego
- Zastosowanie: Idealny na rabaty, obwódki, do pojemników oraz jako roślina okrywowa
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Storm of the Century'
Liliowiec 'Storm of the Century'
Nazwa łac. Hemerocallis
Liliowiec 'Storm of the Century' ma duże kwiaty o średnicy 15 cm, intensywnie wybarwione, głęboko fioletowe; wokół płatków jasna falbanka.
| Wysokość: | 65 cm |
| Kwiaty: | różowoczerwone z zielonym gardłem, jasna falbanka, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Summer Wine'
Liliowiec 'Summer Wine'
Nazwa łac: Hemerocallis
Liliowiec 'Summer Wine' to mocny akcent kolorystyczny na rabacie, bardzo szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Liliowiec cytrynowy
Liliowiec cytrynowy
Nazwa łac. Hemerocallis citrina
Liliowiec cytrynowy dorastający do 100 cm wys. kwitnie bardzo obficie, na jednym pędzie rozwija do 60 żółtych kwiatów. Jest łatwy w uprawie, niewybredny co do gleby, odporny na niskie temperatury. Kwiaty są jadalne i pachnące.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Kwiaty: | cytrynowożółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Purpurascens'
Miskant chiński ‘Purpurascens’
Nazwa łac. Miscanthus sinensis var.purpurascens
Bardzo efektowna, silnie rosnąca trawa ozdobna. Jej duże, gęste kępy doskonale prezentują się posadzone pojedynczo, jak i w grupach. Świetnie nadaje się do kompozycji z różnych traw ze względu na przebarwiające się na rudo liście, które od lata do końca sezonu są silnym akcentem kolorystycznym.
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Rotsilber'
Miskant chiński 'Rotsilber'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński 'Rotsilber' to bardzo atrakcyjna odmiana, której wyprostowane, osadzone wysoko ponad liśćmi, czerwono-miedziane kwiatostany wnoszą mocny akcent kolorystyczny na jesienne rabaty; z czasem nabierają srebrzystych tonów.
Liście miskanta 'Rotsilber' przebarwiają się na złoto i bordowo.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | zielone, jesienią złoto-bordowe |
| Kwiaty: | miedziane, potem srebrzyste wiechy, IX-XI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Miskant chiński 'Silberfeder'
Miskant chiński 'Silberfeder'
Nazwa łac. Miscanthus sinensis
Miskant chiński ‘Silberfeder’ tworzy okazałe gęste kępy wysokości 180-200 cm, szerokości 150 cm. Charakterystyczne dla tej odmiany są niebieskozielone liście ze srebrzystym nerwem przebiegającym przez środek. Kwiatostany pojawiające się pod koniec lata mają najpierw barwę różową, a potem stają się puszyste i przybierają kolor srebrzysty. Lubi gleby wilgotne, żyzne, miejsca słoneczne i zaciszne.
| Wysokość: | 180 cm |
| Liście: | niebieskozielone z srebrzystym nerwem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miskant olbrzymi
Miskant olbrzymi
Nazwa łac. Miscanthus giganteus
Należy do najsilniej rosnących traw ozdobnych. Jego kępa jest wysoka i często tak szeroka, że można w jej cieniu ustawić mały stolik i foteliki i odpocząć od letniego skwaru.
| Wysokość: | 300-400 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Nachyłek okółkowy
Nachyłek okółkowy
Nazwa łac. Coreopsis verticillata
Nachyłek okółkowy to doskonała, niewymagająca bylina na drugą połowę lata. Od lipca rozwija mnóstwo złocistych kwiatów, które ładnie się prezentują na tle kępy igiełkowatych, ciemnozielonych liści.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Naradka pierwiosnkowata
Naradka pierwiosnkowata
Nazwa łac. Androsace sarmentosa
Śliczne ciemnoróżowe kwiatuszki naradki pierwiosnkowatej są niewątpliwą atrakcją każdego skalniaka w maju i w czerwcu. Kwiaty wyrastają na łodyżkach wysokości ok. 15 cm z kępki owłosionych liści, które tworzą tuż przy ziemi darń. Dodatkową atrakcją są bordowe rozłogi zakończone kępką liści.
| Wysokość: | 5/15 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru