Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Hosta (funkia) 'Blue Lace'
Nazwa łac. Hosta
Zgrabne, zwarte kępy niezbyt dużych liści, niebieskawych z woskowym nalotem, przypominających kształtem serce. Obficie kwitnie. Bardzo trudno ją kupić!
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | niebieskozielone z woskowym nalotem |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Hosta (funkia) 'Albomarginata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Albomarginata' jest odporna na słońce i ślimaki. Rozrasta się w zgrabne kępy średniej wielkości. Zielone liście z białym nieregularnym obrzeżem są ostro zakończone i lekko pofalowane. Liliowe kwiaty pojawiają się w lipcu. Jest łatwa w uprawie i szybko się rozrasta.
| Wysokość: | 35/60 cm |
| Liście: | zielone z białym brzegiem |
| Kwiaty: | liliowe, VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) Fortunea
Hosta Fortunea
Nazwa łac. Hosta fortunei
Hosta Fortunea to roślina o dużych, zielonych liściach, tworząca wielkie, imponujące kępy. Nadaje się do zadarniania większych powierzchni, na obwódki wokół wysokich rabat bylinowych, do sadzenia pod wysokimi drzewami. Bardzo szybko się rozrasta. Kwitnie obficie na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Liście: | ciemnozielone |
| Kwiaty: | jasnofioleowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Golden Tiara'
Hosta ‘Golden Tiara’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Golden Tiara’ jest hostą niewielką. Ma liście z żółtawym brzegiem, tworzy ładne kępki.
| Wysokość: | 15 cm |
| Liście: | zielone z żółtym marginesem |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Hakonechloa smukła 'Aureola'
Hakonechloa smukła ‘Aureola’
Nazwa łac. Hakonechloa macra
Hakonechloa smukła ‘Aureola’ to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezawodnych traw ozdobnych. O jej urodzie decyduje zarówno atrakcyjny kaskadowy pokrój, piękne, złocisto-żółte liście, jesienią przybierające czerwone akcenty, jak i egzotyczny wygląd, który już z daleka przyciąga wzrok.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | złoto-zielone |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk siny karmin
Goździk siny karmin
Nazwa łac. Dianthus gratianopolitanus
Goździk siny tworzy kobierce srebrzystoniebieskich liści. Kwitnie bardzo obficie od maja. Kwiaty w kolorze karminoworóżowym tworzą barwne poduchy, które przyjemnie pachną.
| Wysokość: | 70 cm |
| Kwiaty: | żółte, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Goździk pierzasty ‘Diamant’
Goździk pierzasty 'Diamant'
Nazwa łac. Dianthus plumarius
Piękny goździk o białych, pełnych, silnie pachnących kwiatach. Bardzo ozdobne są jego niebieskozielone liście tworzące zgrabne, zwarte, gęste poduszki.
| Wysokość: | 20-30 cm |
| Kwiaty: | białe, V-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Floks wiechowaty mix kolorów
Floks wiechowaty
Nazwa łac. Phlox paniculata
Floksy wiechowate nazywane także płomykami należą do najbardziej popularnych kwiatów w polskich ogrodach. Zakwitają w lecie; pachnące wiechy kwiatów rozwijają się aż do połowy jesieni.
| Wysokość: | 80-100 cm |
| Kwiaty: | mix, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Czyściec wełnisty 'Big Ears'
Nazwa łac. Stachys byzantina (lanata)
Odmiana czyśćca wełnistego o dużych, mięsistych, zaokrąglonych liściach koloru niebieskawosrebrzystego. Cała roślina jest pokryta gęstym, miękkim kutnerem.
| Wysokość: | 20 cm |
| Liście: | niebieskawosrebrzyste |
| Kwiaty: | purpuroworóżowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek wspaniały
Bodziszek wspaniały
Nazwa łac. Geranium magnificum
Bodziszek wspaniały w pełni zasługuje na swoją nazwę dzięki okazałym, purpurowo-niebieskim kwiatom z ciemniejszymi żyłkami na płatkach. Posadzony w większych grupach wygląda imponująco. Jesienią liście przebarwiają się na żółtopomarańczowo i czerwono. Jeden z najlepszych bodziszków.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | purpurowo-niebieskie, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek krwisty (czerwony)
Bodziszek krwisty (czerwony)
Nazwa łac. Geranium sanguineum
Bodziszek krwisty (czerwony) jest jedną z najdłużej kwitnących bylin (V-IX). Doskonały do zadarniania słonecznych miejsc. Ma purpurowe kwiatki i ciemnozielone, częściowo zimozielone liście.
| Wysokość: | 40-50 cm |
| Kwiaty: | purpurowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: brak towaru
Bodziszek kantabryjski 'Karmina'
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’
Nazwa łac. Geranium x cantabrigense
Bodziszek kantabryjski ‘Karmina’ to ozdobny przez cały sezon, dorastający do 25 cm bodziszek tworzący szerokie kępy pachnących, zimozielonych, powcinanych głęboko liści, które jesienią wybarwiają się na różne odcienie brązu. Kwiaty intensywnie różowe zdobią roślinę od czerwca do lipca. Polecany ze względu na odporność na suszę.
| Wysokość: | 25 cm |
| Kwiaty: | różowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht'
Nazwa łac. Geranium endressii
Bodziszek Endressa 'Rosenlicht' od wiosny tworzy fantastycznie bujne kępy jasnozielonych, dosyć dużych, głęboko powcinanych liści, na początku lata gęsto obsypane ciemnoróżowymi kwiatami.
| Wysokość: | 40 cm |
| Kwiaty: | ciemnoróżowe, V-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Aster krzaczasty niebieski
Aster krzaczasty niebieski
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Aster krzaczasty niebieski tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte liliowoniebieskimi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony na późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | liliowoniebieskie, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty jasny fiolet p11
Aster krzaczasty jasny fiolet
Nazwa łacińska: Aster dumosus
Uroczy aster-marcinek, który jest ozdobą jesiennego ogrodu. Szybko się rozrasta i tworzy w czasie kwitnienia piękne fioletowoniebieskie plamy. Lubi słońce i żyzną, niezbyt suchą glebę. Aby obficie kwitł, trzeba go co kilka lat wykopywać i dzielić.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | fioletowoniebieskie, IX-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Aster krzaczasty biały
Aster krzaczasty biały
Nazwa łac. Aster dumosus
Tworzy zgrabne, zwarte krzaczki, całkowicie okryte białymi kwiatami, które rozwijają się stopniowo. Niezastąpiony, rozjaśniający późnoletnią i jesienną rabatę akcent.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, VIII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni