Bukszpan wieczniezielony 'Variegata'

Bukszpan wieczniezielony 'Variegata'
Bukszpan wieczniezielony 'Variegata'

Bukszpan wieczniezielony ‘Variegata’

Nazwa łac. Buxus sempervirens

 

Bukszpan wieczniezielony ‘Variegata’ to odmiana o liściach zielonych z wyraźną kremową obwódką. Liście skórzaste, sztywne, lekko błyszczące, utrzymują się przez cały rok.  Rośnie dość, tworzy gęste, zwarte, owalne krzewy o regularnej koronie.

Wysokość: 1-1,5 m
Liście: zielone z kremową obwódką
Stanowisko: półcieniste, cieniste

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 7-10 dni

Cena: 10,00 zł
szt.

Irga wczesna 'Boer'

Irga wczesna 'Boer'
Irga wczesna 'Boer'

Cotoneaster nanshan ‘Boer’

Irga wczesna ‘Boer’ to szeroko rozgałęziony, niski krzew. Jej gałązki łukowato wyginają ku ziemi, dzięki czemu z daleka wygląda niezwykle malowniczo, jak tryskająca fontanna. Gałęzie częściowo płożą się po ziemi, przez co roślina może osiągnąć szerokość do 1,5 m. Posadzona w większej grupie, świetnie zadarni przestrzeń, nie dając chwastom żadnych szans.

Liście irgi wczesnej ‘Boer’ są sezonowe, drobne, jajowate, barwy ciemnozielonej, jesienią przebarwiają się na czerwono. Kwiaty dość duże, różowe, pojawiają się obficie w maju. Ozdobę rośliny stanowią również czerwone kuliste owoce (1 cm średnicy), które dojrzewają w sierpniu lub wrześniu. Pojawiają się one bardzo licznie, oblepiając gałązki i stanowiąc pożywienie dla ptaków.

Roślina ta nie ma praktycznie żadnych wymagań, jest odporna, wytrzymała, długowieczna, nie choruje. Nawet, jeśli silny mróz uszkodzi jej pędy, po wiosennym przycięciu szybko się odbuduje, a pośród plątaniny gęstych gałązek, chwilowe ubytki będą praktycznie niewidoczne.

Wys: 0,5 m

Kwitnienie: V

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 7-10 dni

Cena: 12,00 zł
szt.

Jałowiec 'Golden Carpet'

Jałowiec 'Golden Carpet'
Jałowiec 'Golden Carpet'

Nazwa łac.: Juniperus horizontalis 'Golden Carpet'

Jałowiec 'Golden Carpet' to niski krzew iglasty o płożącym pokroju, tworzący gęste, złociste kobierce. Okazy rosnące w pełnym słońcu są intensywnie złociste, w półcieniu są żółto-zielone. Pełzające po ziemi gałązki łatwo się ukorzeniają.

Wys.: 10 cm

Dostępność: okresowo niedostępny

Cena: 8,00 zł

Klon palmowy 'Osakazuki'

Klon palmowy 'Osakazuki'
Klon palmowy 'Osakazuki'

Klon palmowy ‘Osakazuki’

 

Nazwa łacińska: Acer palmatum ’Osakazuki’

Klon palmowy ‘Osakazuki’ jest jednym z najpiękniejszych klonów tej grupy. Ten przybysz z Dalekiego Wschodu jest niedużym drzewem o zgrabnym pokroju, które dorasta do ok. 3 m wysokości, a więc nadaje się do małych ogrodów.

Liście początkowo koloru intensywnie zielonego z czerwonawymi przebarwieniami, jesienią przybierają płomienno-czerwoną barwę, która szczególnie zachwyca w promieniach jesiennego słońca.

Wysokość: do około 3 m

Stanowisko: słoneczne, półcieniste

Liście: intensywnie zielone, jesienią ognistoczerwone

 

 

Dostępność: brak towaru

Cena: 30,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl