Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Ostnica cieniutka 'Pony Tails' - Stipa
Ostnica Cieniutka 'Pony Tails' (Stipa / Nassella tenuissima) - Delikatne Piękno w Twoim Ogrodzie
**Ostnica Cieniutka 'Pony Tails' (Stipa / Nassella tenuissima)** to niezwykle dekoracyjna trawa ozdobna, która swoim delikatnym, zwiewnym wyglądem wprowadza do ogrodu lekkość i elegancję. Idealna do nasadzeń w grupach, na rabatach bylinowych oraz w ogrodach naturalistycznych.
#### Charakterystyka:
- **Nazwa botaniczna:** Stipa / Nassella tenuissima
- **Wysokość:** Osiąga do 30-60 cm
- **Liście:** Cienkie, nitkowate, zielone, tworzące gęste, kaskadowe kępy
- **Kwiaty:** Zwiewne, pierzaste wiechy, w kolorze złocistym, pojawiające się od czerwca do sierpnia
- **Stanowisko:** Preferuje miejsca słoneczne
- **Gleba:** Najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego
- **Zastosowanie:** Idealna do ogrodów naturalistycznych, na rabaty bylinowe, wzdłuż ścieżek oraz do pojemników
Dostępność: brak towaru
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Parzydło miniaturowe
Parzydło mniaturowe
Nazwa łac. Aruncus aethusifolius
Karzełek w grupie parzydeł, liście dorastają tylko do 10-15 cm wysokości, a kwiaty do 20-25 cm. Tworzy zgrabne, półkuliste kępy strzępiastych liści - ciemnozielonych latem, a jesienią przebarwiających się na czerwono.
| Wysokość: | 15 (25) cm |
| Kwiaty: | kremowożółte, IV |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) MIX
Pierwiosnek główkowy
Nazwa łac. Primula denticulata
Pierwiosnek główkowy (ząbkowany) należy do najwcześniej kwitnących pierwiosnków. Kwiaty rozwijają się przed liśćmi w marcu i kwietniu. Ten pierwiosnek nadaje się do alpinarium i ogrodu skalnego.
| Wysokość: | 10/20 cm |
| Kwiaty: | różowe, lila, białe, karminowe, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste, słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek gruziński
Pierwiosnek gruziński
Nazwa łac. Primula juliae
Pierwiosnek gruziński to jeden z najniższych pierwiosnków, o pięknych, dużych kwiatach pojawiających się na tle ciemnozielonych, okrągławych liści. Tworzy gęstą darń wysokości zaledwie 3-4 cm. Karminowo-fioletowe kwiaty pojawiają się bardzo obficie wczesną wiosną.
| Wysokość: | 4 cm |
| Kwiaty: | karminowo-fioletowe, |
| Stanowisko: | cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek japoński 'Miller's Crimson'
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński ‘Miller’s Crimson’ – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | karminowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek japoński czerwony
Pierwiosnek japoński czerwony
Nazwa łac. Primula japonica
Pierwiosnek japoński czerwony – wiosenna bylina, która zachwyca pięknym karminowo-czerwonym kolorem kwiatów. Rozeta liści w jasnozielonym kolorze – typowa dla prymulek. Kwiaty wyrastają na długich łodyżkach unosząc się ponad rośliną. Uroczo wygląda posadzony w grupach po kilka sztuk.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | czerwone, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek łyszczak
Pierwiosnek łyszczak
Nazwa łac. Primula auricula
Pierwiosnek łyszczak to rarytas na skalniak, nie jest trudny w uprawie. Uroczo wygląda w szczelinach skałek lub gdy jest posadzony w większych poletkach. Tworzy zimozielone rozety; grube, mięsiste liście mają barwę szarawozieloną i są omączone, żółte kwiaty lekko pachną wanilią.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek omszony mix
Pierwiosnek omszony 'Rubin'
Primula x pubescens
Pierwiosnek omszony to wiosenna bylina na miejsca półcieniste. Dobrze sobie radzi w słońcu, jeśli ma wilgoć w nogach. Jego liście, pędy i kwiaty są delikatnie omszone i sprawiają wrażenie aksamitnych.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | bordowe z kremowym okiem, IV/V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek różowy
Pierwiosnek różowy (Primula rosea)
Czy szukasz rośliny, która wprawi Twój ogród w radosne wiosenne nastroje? Pierwiosnek różowy (Primula rosea) to idealny wybór dla każdego, kto pragnie wprowadzić kolor i życie do swojego ogrodu już na wczesnym etapie sezonu. Ta niewielka, ale wyrazista bylina zachwyca swoimi intensywnie różowymi kwiatami, które pojawiają się już w marcu, zwiastując nadejście wiosny.
Dostępność: brak towaru
Pierwiosnek wyniosły mix
Pierwiosnek wyniosły MIX
Nazwa łac. Primula eliator
Pierwiosnek wyniosły naturalnie występuje na obszarach górskich, m.in. Alp, a w Polsce Karpat i Sudetów. Liście są sztywne, mocno karbowane i omszone; tworzą wzniesione kępki. W maju na długich łodyżkach unoszą się kielichowate kwiaty zebrane po kilka w baldachu. Kwiaty mogą mieć odcienie żółci, różu, bądź czerwieni. W naszej ofercie mamy mieszankę kolorów.
| Wysokość: | 10-40 cm |
| Kwiaty: | żółte, różowe, czerwone, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Pięciornik złoty
Pięciornik złoty
Nazwa łac. Potentilla aurea
Dywany złocistych kwiatów na tle ładnych, zielonych liści wyrastających tuż nad ziemią. Dorasta do 5 cm. Nadaje się na niższe piętra skalniaka, a także do wypełniania miejsc między kamieniami.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Piwonia 'Monte Baldo'
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Piwonia 'Monte Baldo' XXL
Piwonia 'Monte Baldo'
Nazwa łac. Paeonia officinalis
Piwonia ‘Monte Baldo’ to odmiana botanicznego gatunku piwonii lekarskiej. Zakwita bardzo wcześnie, niekiedy już pod koniec kwietnia (tak było właśnie w tym roku) albo na początku maja. Posadzona na skalniaku na tle miniaturowych iglaków, np. świerków białych wygląda zjawiskowo.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Proso rózgowate
Proso rózgowate
Nazwa łac. Panicum virgatum
Kwiatostany tworzą gęstą mgiełkę, nadają się do suchych bukietów, liście początkowo jaskrawozielone z czasem przebarwiają się na kolor złoty.
| Wysokość: | 130 cm |
| Liście: | jasnozielone→złote |
| Kwiaty: | purpurowozielone VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przetacznik goryczkowaty
Przetacznik goryczkowaty
Nazwa łac. Veronica gentianoides
Przetacznik goryczkowaty tworzy poletka ładnych liści, nad którymi od maja do lipca unoszą się na wyprostowanych łodygach śliczne kwiatuszki. Na ich błękitnych płatkach widoczne są ciemniejsze prążki.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik kamczacki
Rozchodnik kamczacki
Nazwa łac. Sedum kamtschaticum
Rozchodnik kamczacki jest doskonałą rośliną zadarniającą na miejsca silnie nasłonecznione. Ma zimozielone liście, kwitnie wówczas, gdy większość roślin na skalniaku już dawno przekwitła. Jest atrakcyjny również po przekwitnięciu dzięki pomarańczowym słupkom.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | żółte, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru