Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Cena
-
od
do
Byliny do cienia dla mało nasłonecznionych ogrodów
Posiadamy w sprzedaży rośliny, które idealnie nadają się do słabo nasłonecznionych ogrodów. Dostępne u nas byliny do cienia, m.in. brodziszek, brunnera i ciemiernik różnych odmian, bardzo ładnie się prezentują. Sprzedajemy wyłącznie zdrowe okazy, które z łatwością przyjmą się na nowym terenie.
Parzydło leśne
Parzydło leśne
Nazwa łac. Aruncus dioicus
Jedna z najokazalszych bylin (dorasta do 2 m!), tworząca wielkie kępy, długowieczna. Nadaje się na samotny okaz na trawniku, a także na ocienioną rabatę jako tło dla innych bylin. W gęstych, kremowych kwiatostanach uwijają się setki owadów.
| Wysokość: | 160-200 cm |
| Kwiaty: | kremowe, VI |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik wschodni biały
Ciemiernik wschodni
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Ciemiernik wschodni białoróżowy
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białoróżowe, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Ciemiernik ogrodowy mix
Ciemiernik wschodni mix
Nazwa łac. Helleborus orientalis
Ciemiernik wschodni jest bardzo atrakcyjną zawsze zieloną byliną. Jego kwiaty przybierają rozmaite barwy od białej do purpurowej. Kwitnienie rozpoczyna niekiedy przed nastaniem zimy, a większość kwiatów rozwija się na przedwiośniu i wczesną wiosną.
| Wysokość: | 30-40 cm |
| Kwiaty: | białe do purpury, XII, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta sina 'Elegans'
Hosta sina 'Elegans'
Nazwa łac. Hosta sieboldian
Hosta sina 'Elegans' to jedna z najpiękniejszych host o wielkich, niebieskozielonkawych liściach i białych kwiatach. Tworzy wielkie, imponujące kępy wysokości i szerokości 1 m. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale nieźle sobie radzi w słońcu.
| Wysokość: | 100 cm |
| Liście: | niebieskozielone |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Bodziszek korzeniasty
Bodziszek korzeniasty
Nazwa łac. Geranium macrorrhizum
Rośnie bardzo bujnie, szybko zakrywa duże powierzchnie. Jest jednym z najlepszych bodziszków, może rosnąć w słońcu, półcieniu i w cieniu; dorasta do 30 cm wys. Liście charakterystycznie pachną, w sezonie są zielone, jesienią częściowo przebarwiają się na czerwonawo. Ma wszechstronne zastosowanie – na rabaty, do zadarniania dużych powierzchni, do sadzenia pod drzewami.
| Wysokość: | 30-50 cm |
| Kwiaty: | różowe, V-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Hosta (funkia) 'Sum and Substance'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Sum and Substance' jest olbrzymia, dorasta do 100 cm wys., liście są koloru seledynowo-żółtego. Kwiaty pojawiają się w VII-VIII.
| Wysokość: | do 100 cm |
| Liście: | złotoseledynowe, bardzo duże |
| Kwiaty: | liliowofioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Tawułka Arendsa lila
Tawułka Arendsa lila
Nazwa łac. Astilbe × arendsii
Tawułka Arendsa lila ma piękne, bujne, zwiewne wiechy delikatnych jasnoliliowych kwiatków o wys. do 40 cm.
| Wysokość: | do 40cm |
| Kwiaty: | liliowe, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Języczka Przewalskiego
Języczka Przewalskiego
Nazwa łac. Ligularia przewalskii
Języczka Przewalskiego jest piękną, oryginalną byliną do cienia i półcienia. Jej złociste, wydłużone kwiatostany rozjaśnią każdy zakątek ogrodu. Ozdobne są także jej duże, dłoniaste liście i czerwonawe łodygi.
| Wysokość: | 50/150 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VII-IX |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Hosta (funkia) 'Mediovariegata'
Nazwa łac. Hosta
Hosta 'Mediovariegata' dorasta do 40 cm wys., liście jej są bardzo dekoracyjne, pofalowane, zielone z białym środkiem, kwiaty pojawiają się latem.
| Wysokość: | 40 cm |
| Liście: | zielone z białym pasem pośrodku |
| Kwiaty: | jasnolawendowe, VI-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Brunnera marmurkowa
Brunnera wielkolistna - marmurkowa
Nazwa łacińska: Brunnera macrophylla
Wyrazisty wzór na liściach tworzy siateczkę kojarzącą się ze szronem. Rozjaśni nawet najciemniejszy zakątek ogrodu. Warto dodać ją do kolekcji brunner.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, IV-VI |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Zawilec kanadyjski
Zawilec kanadyjski
Nazwa łac. Anemone canadensis
Atrakcyjny ze względu na porę kwitnienia (lato). Ma piękne kwiaty i bujne liście, dorasta do 30 cm, preferuje miejsca częściowo nasłonecznione. Szybko się rozrasta, doskonały do ogrodów naturalistycznych, tworzy białe łany.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | białe, VI-VII |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Hosta (funkia) 'Golden Scepter'
Nazwa łac. Hosta
Miniatura, atrakcyjny, złocisty akcent. Od wiosny do jesieni złociste listki utrzymują nienaganną urodę. Doskonała na obwódki, warto ją mieć w kolekcji. Obficie zakwita w lipcu na jasnofioletowo.
| Wysokość: | 30 cm |
| Liście: | złotozielone |
| Kwiaty: | jasnofioletowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: brak towaru
Turzyca Morrowa 'Ice Dance'
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’
Nazwa łac. Carex morrowii
Turzyca Morrowa ‘Ice Dance’ dzięki zimozielonym, sztywnym liściom z wyraźnym, szerokim kremowym brzegiem jest ozdobna przez cały rok. Dodatkową ozdobą są kwiaty z żółtymi pręcikami, które rozwijają się wiosną. Łukowato wygięte liście tworzą gęste kępki wysokości do 30 cm. Dzięki podziemnym rozłogom szybko się rozrasta i zadarnia glebę.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | brunatno-beżowe, V-VI |
| Liście: | zielone z kremowym brzegiem |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta 'Lady Guinevre'
Hosta ‘Lady Guinevere’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Lady Guinevere’ należy do najbardziej atrakcyjnych przedstawicielek tego gatunku. Tworzy duże kępy jasnych liści z ciemniejszym, zielonym, lekko pofalowanym brzegiem. Liście w sezonie zmieniają barwę, najpierw są zielonkawe, potem kremowożółte, a następnie kremowe. Fioletowe kwiaty dość wysoko unoszą się ponad liśćmi.
| Wysokość: | 40/60 cm |
| Kwiaty: | fioletowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Hosta (funkia) ‘Aureomarginata’
Hosta ‘Aureomarginata’
Nazwa łac. Hosta
Hosta ‘Aureomarginata’ tworzy duże, gęste kępy liści zielonych z kremowo- żółtym obrzeżeniem. Należy do niewymagających, odpornych, rosnących bezproblemowo host. Latem zakwita na lawendowo.
| Wysokość: | 20/50 cm |
| Liście: | zielone z białym obrzeżem |
| Kwiaty: | lawendowe, VII |
| Stanowisko: | półcieniste, cieniste |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miodunka pstra
Miodunka pstra
Nazwa łac. Pulmonaria saccharata
Miodunka pstra to niska bylina rozrastająca się w zgrabne kępki liści o wysokości około 30 cm. To właśnie liście nadają całej roślinie ciekawy wygląd, ponieważ na ich ciemnozielonym tle rozmieszczone są liczne białe plamki. Roślina wygląda tak, jakby ktoś ją popryskał jasną farbą. Miodunka kwitnie wiosną, od marca do maja.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | różowe, fioletowoniebieskie, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste,cieniste |
Dostępność: brak towaru
Żywokost lekarski
Żywokost lekarski
Nazwa łac. Symphytum officinale
Żywokost lekarski to znana od najdawniejszych czasów roślina lecznicza uprawiana w ogrodach klasztornych. Jest okazałą byliną dorastającą do 80 cm wysokości o dużych liściach i zwisających dzwoneczkowatych kwiatach koloru fioletowego, czasem białego lub kremowego. Ma długie korzenie (50 cm) z zewnątrz czarne, w środku białe. Liście pokryte szorstkimi włoskami także są długie, dorastają do 25 cm, zwykle największe liście są w dolnej części rośliny.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: dostępne od czerwca 2026