Jesienny szum traw 0
Jesienny szum traw

Trawy to jedne z najbardziej wytrzymałych roślin ozdobnych. W naturalnych warunkach są przede wszystkim uciążliwym, niechcianym chwastem, ale umiejętnie dobrane będą fantastycznym elementem ogrodu.Są nie tylko łatwe w uprawie, ale również trwałe i odporne. Zróżnicowana forma i wymagania sprawiają, że ich zastosowanie jest wszechstronne.

Trawy ozdobne zaczynają opanowywać nasze ogrody. Są wśród nich olbrzymie miskanty i bambusy o wysokości ponad 3 m oraz niewielkie trawki, nad którymi trzeba się pochylić.

Zachwycamy się nimi i uwielbiamy je za kojący szum, zmienność, łagodne kołysanie i falowanie, które uspokajają zmysły.

 


 

Mogą być ozdobą samą w sobie, elementem większej kompozycji lub tłem dla innych roślin, a do tego nie sprawiają większego kłopotu.

Z paru źdźbeł po 3-5 latach tworzy się okazała kępa, którą wiosną można dzielić i mnożyć 😊.

Większość traw lubi słońce i umiarkowaną wilgoć, ale są i takie, które najlepiej będą się czuły z wodą pod stopami i w lekkim cieniu.

 

               

 

Srebrzyste wiechy miskantów będą pięknie wyglądały na tle drzew i krzewów przebarwiających się w kolorach purpury i czerwieni - np. dereni białych, perukowców 'Royal Purple' lub 'Rubrifolius', pęcherznicy 'Diabolo'. Bardziej zwiewne i delikatne trawy jak trzcinniki, rozplenice, śmiałki są doskonałym uzupełnieniem rabat. Imperata cylindryczna, dzięki swojej ognistej barwie, może być mocnym akcentem, który nie traci uroku aż do jesieni. A kostrzewy będą idealne na skalniak.

 

          

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl