Drodzy Klienci, dziękujemy za wspólny sezon ogrodniczy! 9.11 zakończyliśmy jesienną sprzedaż roślin. Informujemy, że

wiosną 2021 r. planujemy przerwę w sprzedaży sadzonek. W roku 2021 wznowimy sprzedaż w połowie sierpnia.

Powodzenia we wszystkich pracach ogrodniczych, Lucyna i Alicja Grabowskie

Tawuła czy tawułka? - znasz różnice? 0
Tawuła czy tawułka? - znasz różnice?

TAWUŁY

Tawuły, w zależności od odmiany są dużymi, średnimi lub małymi krzewami. Wszystkie kwitną bardzo obficie. Nie sprawią ci zawodu, obsypią się kwiatami o właściwej dla nich porze, nie wymarzną.

Nie mają specjalnych wymagań, wystarczy im średnio żyzna ziemia. Oczywiście bujniej rosną posadzone na wilgotnej glebie, ale nieźle sobie radzą w miejscach suchszych.

Niektóre z nich mają kolorowe listki wiosną, latem i jesienią. Jeśli odpowiednio dobierzesz odmiany, będziesz miał kwitnące krzewy od kwietnia do września. Możesz tworzyć z nich kompozycje lub wykorzystać jako żywopłoty liściaste.

Popularne odmiany wyższe to: tawuła wczesna, norweska, van Houtte’a i wierzbolistna.

Niższe są tawuły japońskie, które kwitną na kolorowo (odcienie różu, czerwieni). Ich atrakcją są liście, które mogą przebarwiać się kilka razy w sezonie.

          

 

TAWUŁKI

Tawułki są bylinami o puszystych, gęstych kwiatostanach w rozmaitych kolorach od białego, poprzez delikatne róże, odcienie barwy łososiowej, poprzez karminowe, czerwone, lila, fioletowe aż do ciemnych borowych.

Jest kilka grup tawułek, które różnią się wysokością, gęstością kwiatostanu, porą kwitnienia – chińskie, Arendsa, japońskie, ogrodowe. Wszystkie tawułki lubią stale wilgotną, żyzną glebę i miejsca lekko ocienione. Silne słońce i sucha ziemia im nie służą. Lubią rosnąć w jednym miejscu przez wiele lat, tworząc malowniczą bujną kępę.

Dzięki sztywnym łodygom utrzymują ładny pokrój – nie łamią się i nie wymagają podpór.

 

          

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl