Opcje przeglądania
kolor kwiatów
wysokość roślin
pora kwitnienia
kolor liści
Dostępność
Cena
-
od
do
Byliny na skalniak ozdobą każdego ogrodu
Wiele osób decyduje się w swoim ogrodzie stworzyć skalniak. To bardzo efektowna ozdoba. Wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji oraz posadzenia właściwych roślin. Byliny na skalniak, dostępne w naszym sklepie, to bogactwo kolorów i odmian rzadko spotykanych. Posiadamy w sprzedaży astry, bodziszki, chabry, dzwonki drobne, fiołki, goryczki, goździki, gęsiówki oraz wiele innych roślin, które idealnie nadają się do posadzenia na skalistym podłożu. Uprawiamy je w sposób naturalny, zgodnie z rytmem przyrody.
Jastrzębiec plamisty 'Leopard'
Jastrzębiec plamisty ‘Leopard’
Nazwa łac. Hieracium maculatum
Jastrzębiec plamisty ‘Leopard’ to niewielka bylina ozdobna z liści. Rozety zielonych liści w brązowe plamki szybko się rozrastają poprzez podziemne rozłogi, zapełniając wolne miejsca. Latem pojawiają się żółte kwiaty podobne do mniszka.
| Wysokość: | 10-20 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5-7 dni
Liliowiec 'Mini Stella'
Liliowiec 'Mini Stella'
Nazwa łac. Hemerocallis 'Mini Stella'
Karłowy liliowiec, którego liście dorastają zaledwie do 25-30 cm, kwiaty nieco wyżej. Złotożółte kwiaty zakwitają w czerwcu i rozwijają się przez całe lato aż do późnej jesieni. Jest najdłużej kwitnącym liliowcem. Doskonały na skalniak, na obwódki, a także jako roślina okrywowa na dużych powierzchniach.
| Wysokość: | 25-30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, VI-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, lekko ocienione |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pierwiosnek łyszczak
Pierwiosnek łyszczak
Nazwa łac. Primula auricula
Pierwiosnek łyszczak to rarytas na skalniak, nie jest trudny w uprawie. Uroczo wygląda w szczelinach skałek lub gdy jest posadzony w większych poletkach. Tworzy zimozielone rozety; grube, mięsiste liście mają barwę szarawozieloną i są omączone, żółte kwiaty lekko pachną wanilią.
| Wysokość: | 10 cm |
| Kwiaty: | żółte, IV-V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Pięciornik złoty
Pięciornik złoty
Nazwa łac. Potentilla aurea
Dywany złocistych kwiatów na tle ładnych, zielonych liści wyrastających tuż nad ziemią. Dorasta do 5 cm. Nadaje się na niższe piętra skalniaka, a także do wypełniania miejsc między kamieniami.
| Wysokość: | 5 cm |
| Kwiaty: | złotożółte, V-VI |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik kamczacki
Rozchodnik kamczacki
Nazwa łac. Sedum kamtschaticum
Rozchodnik kamczacki jest doskonałą rośliną zadarniającą na miejsca silnie nasłonecznione. Ma zimozielone liście, kwitnie wówczas, gdy większość roślin na skalniaku już dawno przekwitła. Jest atrakcyjny również po przekwitnięciu dzięki pomarańczowym słupkom.
| Wysokość: | 10-15 cm |
| Kwiaty: | żółte, VIII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Rozchodnik kwiecisty
Rozchodnik kwiecisty
Nazwa łac. Sedum floriferum
Dywany żółto-pomarańczowych kwiatów i mięsistych ciemnozielonych liści. Do zadarniania suchych, nasłonecznionych miejsc, na skarpy. Kwitnie w pełni lata.
| Wysokość: | 15-20 cm |
| Kwiaty: | żółto-pomarańczowe, VII-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru
Skalnica poduszkowa
Skalnica poduszkowa
Nazwa łac. Saxifraga apiculata
Skalnica poduszkowa to cenna bylina skalna, która tworzy intensywnie zielone poduszki liści. Liście nie tracą urody zimą, są ładne i świeże, o każdej porze roku tworzą zwartą darń. Zjawiskowo wyglądają jasnożółte kwiatuszki, które w ogromnej liczbie pojawiają się już w marcu. Dzięki temu ta skalnica jest cudowną ozdobą ogrodu skalnego na przedwiośniu, kiedy jeszcze niewiele roślin kwitnie.
| Wysokość: | do 10 cm |
| Kwiaty: | jasnożółte, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru