Opcje przeglądania
Cena
-
od
do
Jaskier ostry 'Multiplex'
Jaskier ostry 'Multiplex'
Nazwa łac. Ranunculus acris
Jaskier ostry ‘Multiplex’ – pełnokwiatowa odmiana jaskra, kwitnie obficie w maju, a potem mniej licznie przez całe lato. Złotożółte kwiaty z zielonym środkiem przypominają małe pompony.
| Wysokość: | 10/30 cm |
| Kwiaty: | złotożółte z zielonym środkiem, V |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Miodunka pstra
Miodunka pstra
Nazwa łac. Pulmonaria saccharata
Miodunka pstra to niska bylina rozrastająca się w zgrabne kępki liści o wysokości około 30 cm. To właśnie liście nadają całej roślinie ciekawy wygląd, ponieważ na ich ciemnozielonym tle rozmieszczone są liczne białe plamki. Roślina wygląda tak, jakby ktoś ją popryskał jasną farbą. Miodunka kwitnie wiosną, od marca do maja.
| Wysokość: | 30 cm |
| Kwiaty: | różowe, fioletowoniebieskie, III-V |
| Stanowisko: | półcieniste,cieniste |
Dostępność: brak towaru
Przywrotnik alpejski
Przywrotnik alpejski
Nazwa łac. Alchemilla montana
Przywrotnik alpejski jest mniejszy od popularnego przywrotnika mięciutkiego. Główną ozdobą są liście, ciemnozielone z cienką białą obwódką, które tworzą regularną, kolistą kępę. Wokół liści latem pojawia się wianuszek żółtozielonych kwiatów. Nadaje się do ogrodów skalnych i na obwódki.
| Wysokość: | 20 cm |
| Kwiaty: | żółtozielone, VII-IX |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Skalnica poduszkowa
Skalnica poduszkowa
Nazwa łac. Saxifraga apiculata
Skalnica poduszkowa to cenna bylina skalna, która tworzy intensywnie zielone poduszki liści. Liście nie tracą urody zimą, są ładne i świeże, o każdej porze roku tworzą zwartą darń. Zjawiskowo wyglądają jasnożółte kwiatuszki, które w ogromnej liczbie pojawiają się już w marcu. Dzięki temu ta skalnica jest cudowną ozdobą ogrodu skalnego na przedwiośniu, kiedy jeszcze niewiele roślin kwitnie.
| Wysokość: | do 10 cm |
| Kwiaty: | jasnożółte, III-IV |
| Stanowisko: | półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Słoneczniczek szorstki
Słoneczniczek szorstki
Nazwa łac. Heliopsis scabra
Słoneczniczek szorstki o kwiatach półpełnych, złocistych. Dorasta do 90 cm, a więc jego zaletą jest to, że nie jest zbyt wysoki, jak inne kwiaty z tej grupy. Ma grube, sztywne łodygi, nie przewraca się.
| Wysokość: | 90 m |
| Kwiaty: | żółte, VII-X |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5-7 dni
Wielosił błękitny
Wielosił błękitny
Nazwa łac. Polemonium caeruleum
Wielosił błękitny, którego błękitne, delikatne kwiaty unoszą się w czerwcu nad kępą pierzastych liści, jest niekłopotliwą byliną. Wielosił wygląda ładnie zarówno w większych grupach, jak i pojedynczo, najobficiej kwitnie posadzony w słonecznym miejscu.
| Wysokość: | 50 cm |
| Kwiaty: | niebieskie, VI-VIII |
| Stanowisko: | słoneczne, półcieniste |
Dostępność: brak towaru
Żeleźniak Russela
Żeleźniak Russela
Nazwa łac. Phlomis russeliana
Żeleźniak jest to roślina dość rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, ponieważ tworzy duże zwarte kępy i jest mało wymagająca. Ciekawe, piętrowe kwiatostany, zebrane są w okółkach i mają kolor żółty. Żeleźniak jest rośliną o gęstym ulistnieniu, z kutnerowatym nalotem. Szczelnie zakrywa glebę od samego dołu, nie pozwalając na rozwój chwastów.
| Wysokość: | 100 cm |
| Kwiaty: | żółte, VI-VII |
| Stanowisko: | słoneczne |
Dostępność: brak towaru